Just Wär

Pražská kapela Just Wär - to je hardcore, punk, metal i rock'n'roll. Po mnoha koncertech odehraných u nás i v zahraničí přijede i na Punkydonkey fest. Letos kapela vydala výborně hodnocenou desku / split s kapelou Mau Maus z britského Sheffieldu. Těšte se na pořádnou porci nářezu!

facebook
bandcamp

Foggy Dude

Nezdravá glorifikace alkoholu, obzvlášť piva a whiskey! Irskej folk, protože housle, mandolína a akordeon; punk, protože se ně snažíme hrát! Texty plný epickejch smyšlenejch příběhů a neznámejch hospod! Punková kapela BEZ TETOVÁNÍ! To vše, a mnohem méně lze zažít pouze s Foggy Dude! Jsme banda bývalých studentů elektrofakulty ČVUT ze Strahovských kolejí, u které došlo k (pr)opojení vlivem punku, irské tradiční hudby, piva a whiskey. Všichni už pracujeme, folk není už jenom irský, někdo občas pije i cider ale kapela nám zůstala. Za pět let naší existence jsme vydali jedno živé EP Pub 10 Live, jedno studiové EP More ain't Less a hromadu singlů, které se těší oblibě nejen na Strahově, ale i jinde v Čechách a ve světě. Odehráli jsme přes několik desítek koncertů jak v klubech, tak i na festivalech v Čechách i jinde v Evropě, například na Moravě nebo ve Slovinsku.

web kapely

Hádramašmátrá

Jihomoravská hudební formace, jejíž vznik se datuje od roku 1998. V témže roce začíná kapela živě vystupovat na různých přehlídkách, festivalech a i v četných rockových klubech na domácí scéně i v zahraničí. Uskupení produkuje převážně své skladby, ale nevyhýbá se ani parodiím na komerčně úspěšné hity. Hudební zařazení je těžce definovatelné. Tento styl by se snad dal označit jako punkfolklór s prvky mnoha dalších žánrů. Živé vystoupení se vyznačují jistou dávkou humoru a nadsázky, díky textům a pódiové kreaci jednotlivých členů.

Afterspoon

Nevypočitatelná trojčlenka. Grunge'n'roll ze Zpodnehtí u Prahy. Kapela hraje v minimalistické tříčlenné sestavě, ve které však dokáže vytvořit strhující atmosféru. Agresivní riffy střídají lyrické pasáže. Grunge a rock'n'roll? Grunge'n'roll!

facebook

Migrain

Slovenská kapela Migrain s domovem v Povážské Bystrici hraje alternativní rock ovlivněný hudbou 90. let. Funguje na DYI principu. Ve vlastní režii má produkci, nahrávání, mix skladeb i tvorbu klipů. Na kontě má aktuálně tři singly z připravovaného debutového alba, které můžete vidět a slyšet na internetových profilech kapely. 

facebook
instagram
youtube
spotify

Není úniku

Počátky kapely se datují do divokých devadesátých let, konkrétně do roku 1991. Za dobu své existence prošla řadou změn na postu basáků a zpěvu. Na kontě má demo Nelidské pracovní podmínky a také nahrávky Konec poučování, které vyšlo jako MC společně s Lycantrophy a album Do prdele s předsudkama. Svou první etapu zakončila kapela videoklipem Nebudu už dál dělat. Po pauze byla kapela resuscitována a teď hraje v sestavě, kterou tvoří dva zakládající členové Bočin a Čapin spolu Chylusem a Karlem. Punkmetal!

facebook

Volání divočiny

Kapela původně hrála jen s akustickými kytarami a basou. I přes akustickou sestavu však vždy stavěla na dávných punkrockových kořenech svých členů. Nahrála dvě akustická EP, druhé společně s kapelou Děvčice, a singl Navždy. Podle nálady se Volání divočiny pohybuje někdy v akustických, jindy v elektrických vodách. V hudbě kapely je občas slyšet řízný punkrock, jindy folklórní motivy. 

web kapely
facebook

Ganjaband Ivana Štráfka

Ganjaband Ivana Štráfka je alternativní kapela z Napajedel, která funguje od roku 2009.Hudební žánr kombinuje prvky reggae, ska, punku a folku. Sami jej označují jako "zahrádkářský reggaepunk". Tvorba je převážně autorská, se zaměřením na písničky o bylinkách a na všední radosti a strasti běžného uživatele konopí. Členové jsou svobodomyslné bytosti s pozitivním přístupem k životu. 
Hrají ve složení: Jah Jah (zpěv), Pincek (trubka), Vercza (klávesy), Máňa (kytara), Školník (kytara), Goři (baskytara), Kotas (bicí)   

facebook

Milan Zámečník

V rámci festivalu proběhne i výstava fotografií hradišťského fotografa žijícího v Jalubí Milana Zámečníka. Vyučený elektrikář se s fotografií začal seznamovat koncem osmdesátých let, ale vážně se jí věnuje od roku 1997. Vedle reportáže se ve své tvorbě zabývá portrétem, aktem, ale také výtvarně pojatým zachycením skla a uměleckých předmětů. Vedle více jak dvou desítek kolektivních výstav svou tvorbu prezentoval na třinácti autorských výstavách. Fotografoval pro Slovácký deník, Dobrý den s kurýrem, Inferum a jako externí fotograf pro Mladou frontu Dnes. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!