Just Wär
Pražská kapela Just Wär - to je hardcore, punk, metal i rock'n'roll. Po mnoha koncertech odehraných u nás i v zahraničí přijede i na Punkydonkey fest. Letos kapela vydala výborně hodnocenou desku / split s kapelou Mau Maus z britského Sheffieldu. Těšte se na pořádnou porci nářezu!
Foggy Dude
Nezdravá glorifikace alkoholu, obzvlášť piva a whiskey! Irskej folk, protože housle, mandolína a akordeon; punk, protože se ně snažíme hrát! Texty plný epickejch smyšlenejch příběhů a neznámejch hospod! Punková kapela BEZ TETOVÁNÍ! To vše, a mnohem méně lze zažít pouze s Foggy Dude! Jsme banda bývalých studentů elektrofakulty ČVUT ze Strahovských kolejí, u které došlo k (pr)opojení vlivem punku, irské tradiční hudby, piva a whiskey. Všichni už pracujeme, folk není už jenom irský, někdo občas pije i cider ale kapela nám zůstala. Za pět let naší existence jsme vydali jedno živé EP Pub 10 Live, jedno studiové EP More ain't Less a hromadu singlů, které se těší oblibě nejen na Strahově, ale i jinde v Čechách a ve světě. Odehráli jsme přes několik desítek koncertů jak v klubech, tak i na festivalech v Čechách i jinde v Evropě, například na Moravě nebo ve Slovinsku.
Hádramašmátrá
Jihomoravská hudební formace, jejíž vznik se datuje od roku 1998. V témže roce začíná kapela živě vystupovat na různých přehlídkách, festivalech a i v četných rockových klubech na domácí scéně i v zahraničí. Uskupení produkuje převážně své skladby, ale nevyhýbá se ani parodiím na komerčně úspěšné hity. Hudební zařazení je těžce definovatelné. Tento styl by se snad dal označit jako punkfolklór s prvky mnoha dalších žánrů. Živé vystoupení se vyznačují jistou dávkou humoru a nadsázky, díky textům a pódiové kreaci jednotlivých členů.
Afterspoon
Nevypočitatelná trojčlenka. Grunge'n'roll ze Zpodnehtí u Prahy. Kapela hraje v minimalistické tříčlenné sestavě, ve které však dokáže vytvořit strhující atmosféru. Agresivní riffy střídají lyrické pasáže. Grunge a rock'n'roll? Grunge'n'roll!
Migrain
Slovenská kapela Migrain s domovem v Povážské Bystrici hraje alternativní rock ovlivněný hudbou 90. let. Funguje na DYI principu. Ve vlastní režii má produkci, nahrávání, mix skladeb i tvorbu klipů. Na kontě má aktuálně tři singly z připravovaného debutového alba, které můžete vidět a slyšet na internetových profilech kapely.
Není úniku
Počátky kapely se datují do divokých devadesátých let, konkrétně do roku 1991. Za dobu své existence prošla řadou změn na postu basáků a zpěvu. Na kontě má demo Nelidské pracovní podmínky a také nahrávky Konec poučování, které vyšlo jako MC společně s Lycantrophy a album Do prdele s předsudkama. Svou první etapu zakončila kapela videoklipem Nebudu už dál dělat. Po pauze byla kapela resuscitována a teď hraje v sestavě, kterou tvoří dva zakládající členové Bočin a Čapin spolu Chylusem a Karlem. Punkmetal!
Volání divočiny
Kapela původně hrála jen s akustickými kytarami a basou. I přes akustickou sestavu však vždy stavěla na dávných punkrockových kořenech svých členů. Nahrála dvě akustická EP, druhé společně s kapelou Děvčice, a singl Navždy. Podle nálady se Volání divočiny pohybuje někdy v akustických, jindy v elektrických vodách. V hudbě kapely je občas slyšet řízný punkrock, jindy folklórní motivy.
Ganjaband Ivana Štráfka
Ganjaband Ivana Štráfka je alternativní kapela z Napajedel, která funguje od roku 2009.Hudební žánr kombinuje prvky reggae, ska, punku a folku. Sami jej označují jako "zahrádkářský reggaepunk". Tvorba je převážně autorská, se zaměřením na písničky o bylinkách a na všední radosti a strasti běžného uživatele konopí. Členové jsou svobodomyslné bytosti s pozitivním přístupem k životu.
Hrají ve složení: Jah Jah (zpěv), Pincek (trubka), Vercza (klávesy), Máňa (kytara), Školník (kytara), Goři (baskytara), Kotas (bicí)
Milan Zámečník
V rámci festivalu proběhne i výstava fotografií hradišťského fotografa žijícího v Jalubí Milana Zámečníka. Vyučený elektrikář se s fotografií začal seznamovat koncem osmdesátých let, ale vážně se jí věnuje od roku 1997. Vedle reportáže se ve své tvorbě zabývá portrétem, aktem, ale také výtvarně pojatým zachycením skla a uměleckých předmětů. Vedle více jak dvou desítek kolektivních výstav svou tvorbu prezentoval na třinácti autorských výstavách. Fotografoval pro Slovácký deník, Dobrý den s kurýrem, Inferum a jako externí fotograf pro Mladou frontu Dnes.